Cihat LeventCihat Levent, kuruluşundan bu yana Eurasia Uyuşmazlık Çözüm Merkezi’nde kurumsal yönetim ve iş idaresi konularında Teknik Danışman olarak görev yapmaktadır.

Saint-Joseph Fransız Erkek Lisesi’nde orta öğrenim görmüş, Marmara Üniversitesi’nde Fransızca Öğretmenliği Bölümünü bitirdikten sonra aynı üniversitede Fransız Dili ve Edebiyatı üzerine yüksek lisans yapmıştır. İkinci yüksek lisansını İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Halen İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’ne devam etmektedir.
Profesyonel basketbol oyunculuğu süresince 43 kez milli formayı giymiştir. İki dönem İstanbul Ticaret Odası Başkan Danışmanı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Danışmanı olarak çalışmış, bir dönem de Akdeniz Jimnastik Konfederasyonu Genel Koordinatörlük görevini yürütmüştür.

Spor sektöründe uzlaşma ve arabuluculuk konularında yeni projeler ve spor yönetimi politikaları üzerine çalışmalarını Eurasia çatısı altında sürdürmektedir. Spor sektörünün; hukuk, medya, inşaat, turizm, sağlık, teknoloji, eğlence, gıda, tekstil, reklam, ulaşım, tekstil, üretim ve hizmet sektörlerinin odak noktası olduğu tezini desteklemektedir.

Ulusal ve uluslararası platformlarda spor sektörünün önderliğinde arabuluculuk kavramını yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda bir taban hareketi başlatarak uzlaşıyı genele taşımaya çalışmaktadır.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Etik ve İtibar Derneği üyesi; evli, bir çocuk babasıdır. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.