Duygu AkuğurEurasia Uyuşmazlık merkezinin kuruluşundan itibaren görev alan Duygu Akuğur, Arabuluculuk hizmetleri ile birlikte idari yönetim ve uluslararası projelerin geliştirilmesinde görev almaktadır.

“ 2003 yılında İzmir Dokuz Eylül Hukuk Fakültesinden mezun olan Akuğur, halen İstanbul Barosuna kayıtlı olarak avukatlık mesleğini sürdürmektedir.
Hukuk’un çeşitli alanlarında deneyim sahibi olduktan sonra, özellikle; sigorta, gayrimenkul, enerji, gıda ve turizm sektörlerinde yer alan Türk ve/veya yabancı ortaklı şirketlere; ticari, idari, işçi-işveren arasındaki uyuşmazlıklar başta olmak üzere birçok alanda hukuki danışmanlık ve dava hizmeti vermiştir.

Uyuşmazlıkların barışçıl yollarla çözümünde, kişilerin memnuniyetine odaklı, daha kalıcı sonuçlar yaratıldığının bilincine varan Akuğur, 2014 yılında Bilgi Üniversitesi’nden almış olduğu Arabuluculuk eğitimini tamamlayarak Adalet Bakanlığı Arabulucu Siciline kayıt olmuş, 2015 yılında Ticari Arabuluculuk İstanbul Model Projesi kapsamında Mentorluk Eğitimi almış ve 2015 yılı itibariyle Mentor Arabulucu sertifikası almaya hak kazanmıştır. 2015 yılı itibari ile üyesi olduğu Uluslararası Arabulucular Derneğinde, Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Fransızca Yeminli Tercüman olan Akuğur, aynı zamanda İngilizceyi de etkin olarak kullanabilmekte, Arabuluculuk ile ilgili makale ve kitap çevirileri yapmaktadır.